Angiomyolipoma w nerce w wyniku badania tomografii komputerowej

W części tylnej nerki prawej (1/2 długości nerki dobrze ograniczona zmiana o wymiarach 41x36x37 mm o nieco policyklicznych zarysach, niejednorodna - lito-torbielowata, ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu w części litej-Tu. Guz nacieka kielich grupy środkowej, przylega do prawego mięśnia lędźwiowego większego - nie można wykluczyć nacieku, poza tym struktura nerki prawidłowa, węzły chłonne zaotrzewiowe nie powiększone. Badanie tomografii komputerowej z dnia 12.11.2012 r. Badanie tomografii komputerowej 22.06.2012 r. brzmią następująco: zmiana ogniskowa o wymiarach 42x36x24 ulegająca silnemu niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu, dobrze separująca się od miąższu nerki po podaniu kontrastu i wykazująca w obszarach nie wzmacniających się ujemne wartości średniej gęstości co odpowiada obecności tkanki tłuszczowej masa modeluje mięsień biodrowy prawy bez cech jego naciekania. Nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej. Bardzo proszę o przeanalizowanie tych tomografii. Mam 48 lat jestem kobietą, odczuwam ból w tylnej części prawej strony.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

W badaniu TK z dnia 22.06.2012 r. zmiana opisywana w prawej nerce raczej wykazuje cechy łagodnego, miejscowego rozrostu guzowatego typu np. angiomyolipomy, czyli naczyniakomięśniakotłuszczakowi. Bez cech procesu złośliwego. Badanie tomografii komputerowej z dnia 12.11.2012 r wskazuje na progresję zmiany guzowatej, czyli raczej ma w chwili obecnej złośliwy charakter skoro nacieka mięsień biodrowo-lędźwiowy. Proszę o pilny kontakt w tej sprawie z urologiem, gdyż zapewne może okazać się konieczne w takim przypadku leczenie operacyjne. Po bezpośrednim badaniu i analizie wyniku TK urolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy