Wynik tomografii komputerowej i zmiana ogniskowa na nerce

W dniu 04.09.14 wykonałem badanie jamy brzusznej tomografem komputerowym.Ujawniło onona obwodzie nerki prawej zmianę ogniskową o śred.24 mm w badaniu nativ o gęstości ok.90 j.H. nie ulegającej istotnemu wzmocnieniu kontrastowemu.Poza tym liczne torbiele.Bardzo proszę o wytłumaczenie mi czy zmiana jest złośliwa czy nie i co oznacza 90 j.H. oraz jaki rodzaj zmiany to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wykryta zmiana wymaga rozszerzenia diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.