Zmiana krwawienia a objawy ciążowe

Witam, 28 lipca dostałam okres i trwał 3 dni. 13 sierpnia zaczęłam krwawić i z każdym dniem więcej. Początkowo to było niewielkie brązowawe krwawienie na dzień dzisiejszy jest większe i krwią ciemnoczerwoną. Miałam dziwne objawy jakby ciążowe. Bolały piersi, jajnik prawy i miałam jakby nudności, które po kilku minutach mijały. Normalnie cykl mam co 28 dni. Zwykle krwawię przez 5 dni. Podkreślam, że 10 lipca współżyłam z mężem bez zabezpieczenia. Boli mnie też głowa. Test wykonałam 12 sierpnia i był negatywny. Czy to może być ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam, jeśli wynik testu ciążowego był negatywny to myślę, że ciążę można wykluczyć. Natomiast nie ulega wątpliwości, że warto by było po ustąpieniu krwawienia udać się do ginekologa na badanie, gdyż takie krwawienia poza normalnym cyklem mogą towarzyszyć różnym stanom chorobowym dróg rodnych, a także chorobom innych układów. Mogą się wiązać z zaburzeniami hormonalnymi, mięśniakami macicy, polipami, przerostem endometrium i wieloma innymi. Dlatego zalecam wizytę u ginekologa w najbliższym czasie. Pozdrawiam