Zmiana o nieostrych zarysach w biopsji dołu pachwowego

Proszę o interpretację wyniku biopsji mojej 72-letnie mamy. Mama jest załamana. Muszę jakoś " po ludzku" jej wytłumaczyć. Liczba zmian do wyjaśnienia: 0 Szczegóły kliniczne: w dole pachowym lewym patologiczny węzeł 9 mm (ruchomy) Wygląd radiologiczny: zmiana o nieostrych zarysach Mikrozwapnienia: drobne, skupione Wymiar: 32 mm Kategoria radiologiczna: BIRADS B5 Znacznik: nie Czy w rtg próbki w

W pytaniu zawarty jest tylko częściowo opis badań radiologicznych piersi z podejrzeniem nowotworu. Nie widzę żadnego wyniku biopsji, który miałbym tłumaczyć. Zmiana skategoryzowana jako BIRADS 5B daje prawie pewny obraz nowotworu. Pacjent ma prawo się zdenerwować, załamać chwilowo i dalej po wypłakaniu nabrać sił i energii na walkę z nowotworem. Oczywiście po drodze jest jeszcze diagnostyka. Wówczas konsylium przekaże możliwości leczenia. Pani ma wspierać mamę w tym leczeniu. Nic nie ukrywać. To mamy zdrowie i mimo, ze nikt nie chciał takiej choroby, przydarzyła się i teraz trzeba pozwolić sobie pomóc. Powodzenia.