Jak postępować ze zmianą w piersiach?

Dzień Dobry, mam 39 lat, w usg piersi jest zmiana, czy powinnam to sprawdzić dokładniej, skonsultować? Sutki o odpowiedniej do wieku strukturze tkankowej, bez wyraźniejszych zmian dysplastycznych, z niewielkimi poszerzeniami poszerzeń mlekowych pojedynczymi drobnymi torbielkami do 4-5 mm po stronie prawej - BIRADS 2. W przyśrodkowej części KGW sutka lewego ok. 8-9 cm Od brodawki widoczna jest hypoechogeniczna gladkoscienna zmiana 5x3 mm bez zmian w elastografii - włókniak/torbiel z gęstą treścią?? BIRADS 3 W obrębie obu sutków nie stwierdzam obecności ognisk patologicznych odbić tkankowych. Doły pachowe bez patologicznych węzłów chłonnych

BI-RADS 2: badanie prawidłowe, wykazujące obecność zmian łagodnych, np. torbieli prostych, drobnych gruczolakowłókniaków, rozproszonych mikrozwapnień.

BI-RADS 3: badanie, w którym wykryto zmianę prawdopodobnie łagodną, ryzyko złośliwości wynosi do 2%, zaleca się kontrolę obrazową za 6 miesięcy, może dotyczyć zmian takich jak: skupiska mikrozwapnień, torbiele złożone, gruczolakowłókniaki, asymetryczne zagęszczenia. U kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi zalecane jest wykonanie biopsji gruboigłowej i pobranie materiału do badania histopatologicznego.