Zmiana Sidretella na Artilla

Witam aktualnie kończę 4 opakowanie sidretella 30 ale po konsultacji z lekarzem zmieniam je na artilla. Lekarz kazał mi wziąć tabletke nowego leku w pierwszy dzień krwawienia, jeśli sie nie pojawi(bywalo i tak) to normalnie po 7 dniowej przerwie. Już po wizycie zapomnialam o 1 tabletce (<12h) i z dwoch możliwości wybralam tą z dokończeniem opakowania i rozpoczęciem kolejnego bez 7dniowej przerwy. Biorac pod uwage pominięcie tabletki i zmianę lęku kiedy mam wziąć tabletkę?I jak ze skutecznoscia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję przyjąć tabletkę zgodnie z zaleceniami lekarza czyli w pierwszy dzień krwawienia lub po 7 dniowej przerwie jeśli krwawienie się nie pojawi. Co do skuteczności to raczej powinna być zachowana.