Zmiana struktury włosa

Witam, od ponad roku leczę niedoczynność tarczycy. W tej chwili biorę Euthyrox 100 i od ok. 6 m-cy wszystkie wyniki - TSH, ft3, ft4 mam już w normie, ale mam problem z włosami! Ponad rok temu zauważyłam, że zaczęły mi się kręcić! Wcześniej miałam śliczne, gęste, gładkie, proste włosy, a teraz zrobiły mi się kręcone, szorstkie i suche. Używam wszelkiego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji suchych włosów, ale to nic nie pomaga, a tych loków po prostu nie znoszę! Proszę mi powiedzieć czy kiedyś powróci moja naturalna - pierwotna struktura włosa? Czy jestem skazana już do końca życia na te niesforne loki?! Co prawda włosy mi nie wypadały i nie wypadają, ale nie mogę sobie z nimi teraz dać rady! Pomocy! Chcę z powrotem moje proste włosy!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety choroby tarczycy mogą negatywnie wpłynąć na strukturę włosów i przyczynić się do ich osłabienia czy nawet nadmiernego wypadania. Natomiast jeżeli przez tak długi okres czasu hormony są już wyrównane powinny być widoczne efekty terapii. Jeżeli tak nie jest to po pierwsze należy się zastanowić czy włosy są prawidłowo pielęgnowane, a po drugie wykonać podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia innych przyczyn.

Polecam jeszcze artykuł poświęcony tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.

Pozdrawiam