Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a plamienia i brak okresu w 7-dniowej przerwie

Witam, w zeszłym miesiącu zmieniałam tabletki z Marvelon na Ovulastan forte. Nie robiłam 7 dniowej przerwy tylko 3 poniewaz miałam wziąć pierwsza tabletke w pierwszym dniu krwawienia. Tabletki skończyłam jesc w niedzielę. przez cały miesiąc miałam plamienia. Dzisiaj mija 3 dzień bez tabletki i powinnam dostać okres ale moje plamienia sa bardziej obfite i maja inny kolor. Czy jest to normalna reakcja ze krawienie będzie bardzo skromne (tak jak po pierwszym opakowaniu marvelonu)? nie ominelam tabl

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Preparat Ovulastan forte różni się od Marvelonu tym, że zawiera niższą dawkę etynyloestradiolu. Objawem ubocznym takiej zmiany jak najbardziej mogą być plamienia. Nie powinna mieć Pani jednak powodów do niepokoju - takie plamienia nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Skutkiem takich plamień może być także mniej obfita miesiączka. Gdyby plamienia utrzymywały się dłużej, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.