Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na spiralę Mirena

Po 15 latach zazywania tabletek antykoncepcyjnych zdecydowalam sie na zmiane antykoncepcji-na spirale Mirena. Czy powinnam teraz juz odstawic tabletki poniewaz za tydzien bede miala zakladana sprale? Dodam ze nie bedzie to w okresie krwawienia i nigdy nie rodzialam( bez planow na dzieci). Mam 33 lata.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować tabletki zgodnie z harmonogramem o ile lekarz prowadzący nie zalecił inaczej.