Zmiany degeneracyjne tarczy międzykręgowej

mialem robione badanie MR w opisie było : zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego l5-s1,która modeluje tkankę tluszczową nadtwardówkową,nie uciska worka oponowego ani nerwów rdzeniowych. zaznaczone drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na l5-s1 i l4-l5. Zmiany degeneracyjne tarczy międzykręgowej l5-s1 z dokanałową protruzją. Czy jest czego się obawiać
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik badania MRI wskazuje na zmiany degeneracyjno-zwyrodnieniowe. Niestety nie napisał Pan dlaczego miał Pan wykonane badanie, nie ma także żadnej informacji o tym czy ma Pan jakiekolwiek objawy. Proszę bowiem pamiętać, że leczy się pacjenta a nie wynik. Szczegółowe informacje powinien Pan uzyskać od lekarza, który zlecił wykonanie badania.