Zmiany na języku u 54-latki, która pali papierosy

Witam.mam 54 lata.zauważyłam na języku zmiany.wwygląda to jak pleśniawka,ale czasami ma ona różne kolory od białego do bardzo ciemnychmam wiecznie wrażenie że mam w buzi włosa.ta zmiana umiejscowiła się w tyle języka.powinnam zaznaczyć że jestem palaczem.co mam z tym zrobić? Zauważyłam że są dni kiedy to coś zanika.pozdrawiam Małgorzata

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić do laryngologa. Niestety należy rozważać każdą możliwość - infekcje bakteryjną lub wirusową, uszkodzenie mechaniczne, ale także i raka.