Zmiany neurodegeneracyjne ogniskowe zlokalizowane głównie okołokomorowo

Badanie MR wykazało w obrębie istoty białej obu półkul zmiany neurodegeneracyjne ogniskowe zlokalizowane głównie okołokomorowo oraz w sąsiedztwie komory bocznej lewej oraz cechy konfliktu nerwowo - naczyniowegopo stronie lewej. Co to dokładnie znaczy dla mnie i co robić dalej?

Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.