Zmiany skórne

Witam! Mam 39 lat. 10 miesięcy temu urodziłam dziecko. Pierwsze miesiące byly ok., ale teraz ok.3 m-cy mam ogromne problemy ze skóra. Pojawiają mi się wypryski, początkowo były tylko na czole, teraz mam na całej twarzy, dekolcie, plecach. Byłam u dermatologa, ten dał tylko miejscowy lek i polecił zgłosić się do ginekologa, zbadać hormony. Ginekolog stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam robić, wyglądam coraz gorzej, jakbym była trędowata. Dziękuję i pozdrawiam. Dorota

Szanowna Pani!

Właściwe leczenie możliwe jest jedynie po zdiagnozowaniu problemu. Przede wszystkim konieczne jest zebranie możliwie najwięcej informacji o stanie zdrowia oraz obejrzenie owych zmian. Mam zbyt mało informacji, by móc oceniać postepowanie lekarzy, jednak również uważam, że warto byłoby oznaczyć poziomy hormonów płciowych. Zaburzenia ich równowagi są częstym powodem zmian trądzikowych po okresie pokwitania. Nie znając przyczyny, trudno będzie osiągnąć oczekiwane efekty leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl