Zmiany skórne na zakupie psa

Serdecznie witam.W sobotę 15.11 kupiliśmy szczeniaka Border Collie , 6-cio tygodniowego.Po trzech dniach ,u mojej zony pojawiła sie ""jakaś"" wysypka. Wygląda na ugryzienie pchły.Pies jest czysty i nie ma pcheł.Wysypka w postaci osmiu miejsc.Dzisiaj są trzy więcej ,większość na prawej ręce.Wcześnien (dwa lata temu) mieliśmy sznaucera miniaturę i nigdy nic takiego nie miało miejsca.Wczoraj było osiem miejsc a dzisiaj trzy więcej i tylko na rękach.Co to może być ?Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
zmiany skórne mogą wskazywać na alergię kontaktową. Proszę skonsultować się z dermatologiem, który oceni przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam.