Szorstkie zmiany skórne - co to?

Witam, na skórze pojawiły mi się pojedyncze znamiona. Są szorstkie i kiedy pierwszy raz zobaczyłam jedno znamię myślałam, że może to strupek - bo takie mniej więcej są w dotyku. Są niewielkie. Góra jakieś 5mm. Kilka na brzuchu, na plecach ale i na klatce piersiowej. Nie swędzą i nie przeszkadzają. Boję się, że może to mieć związek z innym znamieniem, które zrobiło mi się jakieś 3 miesiące temu. Znajdowało się na klatce piersiowej. Na początku było to tylko szorstkie miejsce na skórze, ale nie widoczne, które miałam od jakiegoś roku... i właśnie ok 3 miesięcy temu zaczęło mnie swędzieć. I zrobiło się czerwone, troszkę wypukłe. Swędziało kilka dni, po czym przestało. Plama (było to spore - jakieś 2 cm długości) znikła. Nie jest to może nic groźnego, bo nie wygląda. Jednak wydaje mi się to dziwne i lekko się obawiam. Proszę o konsultację. Zuz
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, jednak bez badania, dokładnego obejrzenia zmian i zebrania wywiadu nie da się odpowiedzieć co jest przyczyną pojawiających się zmian skórnych.

Zmiany mogą być spowodowane między innymi przez reakcją alergiczną - proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach się pojawiają, może są związane ze stosowaniem jakiegoś preparatu, leku czy kosmetyku.
Zmiany skórne mogą być także wynikiem infekcji, jednak raczej mało prawdopodobne, aby była to infekcja spowodowana przez grzyby.Podobne do opisanych zmian skórnych z towarzyszącym świądem mogą wskazywać również na liszaja płaskiego.
Konieczna jest wizyta u dermatologa, a w między czasie proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dochodzi do rozwoju zmian i w jakim czasie ustępują.

Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl