Zmiany w badaniu MRI mózgu

W badaniu MRI mozgu wykryto u mnie zmiany hiperintensywne opisane jako naczyniopochodne. Neurolog zlecił badanie płynu mózgowo rdzeniowego,w którym nie znaleziono prazkow oligoklonalnych,badanie neurologiczne nie znalazło nieprawidłowości.Ponad pół roku po pierwszym badaniu miałam kolejne MRI,ktore nie wykazało progresji zmian. Wg.neurologa sa to stare zmiany naczyniowe.Mam 45 lat,nadwagę,podwyższony cholesterol,trójglicerydy.Czy takie zmiany w moim wieku sa czymś nietypowym i groźnym?

Aleksander Ropielewski

Tego typu zmiany nie są typowe i w szczególnych sytuacjach mogą być groźne, dlatego powinna Pani być pod opieką neurologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Proszę zachować spokój, takie znalezisko do wbrew pozorom często opisywane zmiany, które najczęściej nie mają większego znaczenia klinicznego a sugerować mogą np chorobę drobnych naczyń, Jakie są objawy, co Pani dolega, a może odpowiednie suplementy>?