Ogniska hiperintensywne w MRI mózgu

Witam serdecznie.Czy ogniska hiperintensywne w wynikach mri mózgu sa czesto spotykane u osób w wieku 40-45 lat?I czy ich przyczyna jest częściej SM czy inne mniej groźne stany jak np. zaburzenia naczyniowe? Dziekuje za odpowiedz.

Witam! Ogniska hiperintensywne w rezonansie mózgu mogą być objawem zarówno zmian naczyniopochodnych jak i stwardnienia rozsianego. Badania obrazowe w każdym przypadku powinny być interpretowane w kontekście bezpośredniego badania klinicznego i dokładnie zebranego wywiadu. Proszę zgłosić się do specjalisty neurologa.