Ogniska hiperintensywne w MRI mózgu
Witam serdecznie.Czy ogniska hiperintensywne w wynikach mri mózgu sa czesto spotykane u osób w wieku 40-45 lat?I czy ich przyczyna jest częściej SM czy inne mniej groźne stany jak np. zaburzenia naczyniowe? Dziekuje za odpowiedz.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Witam! Ogniska hiperintensywne w rezonansie mózgu mogą być objawem zarówno zmian naczyniopochodnych jak i stwardnienia rozsianego. Badania obrazowe w każdym przypadku powinny być interpretowane w kontekście bezpośredniego badania klinicznego i dokładnie zebranego wywiadu. Proszę zgłosić się do specjalisty neurologa.