Zmiany w okolicach przywnękowych o typie peribronchitis

Przepona i kąty wolne .Płuca bez zmian ogniskowych i naciekowych. W okolicach przywnękowych zmiany o typie peribronchitis. Wnęki nieznacznie poszerzone i niejednirodnie zagęszczone. Cień środkowy w normie wieku.

Taki obraz świadczy o okołooskrzelowym zapaleniu płuc, które przejawia się zmianami zapalnym w okolicach większych oskrzeli przy wnękach płuc. Wynik ten należy skonsultować z lekarzem, który wydał skierowanie na RTG. Leczenie zgodne także ze stanem klinicznym pacjenta.