Zmiany w piersi w wyniku USG

Mam 48 lat. Byłam na badaniu USG, które wykryło: P. pierś- zabrodawkowo w miejscu palpacyjnego zgrubienia obszar hypoechogeniczny ok 22 mm z wypustkami podejrzany w kierunku ca? W prawym dole pachowym węzeł chłonny 22 mm. Nie wiem czy to ważne, ale przez trzy lata brałam leki przeciw nerwowe Sulpiryd, które zahamowały mi miesiączke. Miesiąc temu odstawiłam te leki. Miesiączka znowu powróciła. Czy mam jakieś powody do zmartwień? Czy to może być nowotwór złośliwy?

Z Pani wypowiedzi wynika, że obraz ultrasonograficzny guzka jest podejrzany. W takim wypadku konieczne jest wykonanie biopsji guzka w celu pobrania materiału do badania histopatologicznego. Tylko wynik tego badania może potwierdzić lub wykluczyć zmianę złośliwą.