Zmiany w wątrobie po cholecystektomii

Stan po cholecystektomii.Klipsy metaliczne z rzucie loży po pęcherzyku.Przewód wątrobowy wspólny i przewód żółciowy wspólny poszerzony na całej dł do 15mm.W ich świetle widoczny dren.Żyła wrotna szer 12mm.T.wątroba szer 4.5mm.W segmencie IVa wątroby,podtorebkowo widoczna jest zmiana ogniskowa o trójkątnym kształcie,izodensyjna w fazie tętniczej miąższowej,hypodensyjna w fazie żylnej najpewniej ognisko hypoperfuzji miąższu wątroby. Czy zmiany w wątrobie mogą być spowodowane nieudanym zabiegiem?

Zmiana opisywana w wątrobie może być stanem po operacji. Także czasowym i nie stanowi ani powikłania zagrażającego życiu ani wymagającego leczenia. Rozumiem, że i tka pozostaje Pan pod opieką chirurga w związku z powikłanym zabiegiem.