Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych

mam 31 lat poziom l1 l2 bez cech przepukliny tarczy miedzykregowej poziom l2 l3 l4 uwypuklenie typu bulging tarczy miedzykregowej modelujace worek oponowy poziom l4 l5 uwypukleni typu bulging tarczy miedzykregowej uciskajace worek oponowy i modelujace oba korzenie nerwowe poziom l5 s1 centralno prawoboczna protruzja tarczy miedzykregowej uciskajaca worek oponowy i prawy korzen nerwowy drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzywyrostkowych

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Opisywane nieprawidłowości mogą powodować dolegliwości bólowe. Sugerowałabym skonsultować wynik z neurochirurgiem.