Zmiażdżenie i wybicie kciuka

Czy można jednocześnie zmiażdżyć i wybić kciuka lewej ręki? Jeśli tak, to czy taki uraz da się uratować? Jakie są metody leczenia?

Opisywany uraz należy do kategorii ciężkich urazów ręki, ponieważ dotyczy najważniejszego palca ręki. Oczywiście, że może dojść do takiego urazu - raczej rzadziej niż częściej, a zależy to od mechanizmu w jakim doszło do urazu. Ramy formu oraz skąpy wywiad nie pozwalają na szczegółowe odniesienie się do wzmiankowanego problemu.
W zależności od stopnia uszkodzenia może być rozważana metoda zarówno zachowawcza ( unieruchomie czy tez metoda czynnościowa w przypadku masywnego uszkodzenia powierzchni stawowych) jak i operacyjna. W wyborze metody ma znaczenie równiez czas jaki upłynął od urazu, jego rozległość, obecność skaleczeć, obrzęk tkanek itp. Pacjent po tego typu urazie wymaga natychmiastowego podjęcie leczenia specjalistycznego !!! Pozdrawiam i mam nadzieję,że leczenie specjalistyczne zostało już podjęte.