Zmieniony wygląd wydzieliny podczas menstruacji

Witam. Mam bardzo nurtujące mnie pytanie. Mam 22 lata i od półtora roku stosuję tabletki antykoncepcyjne - K*********. Lecz od dwóch miesięcy stosuję nowe tabletki, jakie przepisał mi lekarz - S*****. Czuję się po nich dobrze, tylko mam dziwny okres. Po wcześniejszych tabletkach miałam 5 dni okres, a przez 2-3 dni obfity był, a teraz po tych jest strasznie słaby i przeciąga się do 6 dni i do tego wypływająca wydzielina jest gęstsza i brązowa, a wcześniej była czerwona. Strasznie mnie to zdziwiło po pierwszym opakowaniu. Myślałam, że może mój organizm tak reaguje na zmienione leki, ale widzę, że po następnym opakowaniu jest tak samo. Nie boli mnie ani brzuch, ani nic. Byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi na to pytanie, bo bardzo mnie to zaczyna martwić, bo nie wiem, czy mój organizm źle reaguje na te leki, czy po prostu tak się może dziać.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Szkoda, że nie napisała Pani, jaki skład mają nowe tabletki (tabletki pod tą nazwą mogą mieć 20 lub 30 mg etynyloestradiolu). Tak czy inaczej, uważam, że nie ma powodów do obaw. Przyjmuje Pani hormony, które oczywiście wpływają na wygląd wydzieliny podczas menstruacji. Jeśli miesiączka nie pojawia się między przerwami i nie toważyszą jej inne niepokojące objawy - najprawdopodobniej wszystko jest w jak najlepszym porządku.