Zmienna echogeniczność miąższu obu płatów

witam proszę powiedzieć co oznacza ten wynik z usg tarczycy.- płat prawy wielk.30x18xponad56mm. płat lewy wielk.do25x18x54mm.wielkosc przekracza norme obrysy płatów wyraźne zmienna echogenicznosc miąższu obu płatach-cechy obniżenia szczególnie obszary obwodowe co sugeruje forme zmian autoimmunologicznych. nie ujawniono wydzielonych zmian ogniskowych.bez rozwiniętego odczynu węzłowego w otoczeniu. robiłam również badania TSH wynik to-1,0749

W takim wypadku zauważalne jest niewielkie powiększenie obu płatów tarczycy ze zmienną echogenicznością co może sugerować proces zapalny. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z endokrynologiem. Być może konieczne okaże się jeszcze wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych jak fT4, fT3, anty-TPO.