Zmniejszenie lordozy fizjologicznej odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Zmniejszenie lordozy fizjologicznej odcinka lędźwiowego kręgosłupa.W przestrzeniach m-k od L1 do L4 protruzji krążów m-k nie uwidoczniono.Kanały korzeniowe symetrycznie nie przewężone.W przestrzeni m-k L5-S1 degeneracja krązka m-k pod postacia jego obniżenia. Widoczna jest tez masywna centralno-lewoboczna przepuklina krązka uciskajac zachylek boczny lewy i nieznacznie modelujaca worek oponowy.Wymiar strzałkowy kanalu kregowego na tej wysokosci to ok 10mm.Przepuklina schodzi do 1/2trzonu kreguS1.

Magdalena StusiĹska

Wynik wskazuje, że w odcinku lędźwiowym kręgosłupa występują poważne zmiany, mogące powodować ucisk na rdzeń kręgowy i ból. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zleci rehabilitację lub zdecyduje o konieczności operacji.