Zmniejszenie poziomu płytek krwi u 67-latki

WITAM w czerwcu miałam płytek krwi 199000 a teraz listopad 172 000 a w styczniu mam zabieg endoprotezy biodra. co może być powodem o zmniejszeniu. Przyjmuję sulfalasazyne, sortis i olfen 150 a teraz mam zapisany w zastrzykach. Proszę mi odpowiedzieć i dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Oba wyniki są prawidłowe, parametry krwi nie muszą wyglądać identycznie w każdym badaniu.
Pozdrawiam