Zmniejszenie się torbieli a jej usunięcie operacyjne

Za tydzień mam zabieg usuniecia torbieli Bartholina. Dwa m-ce temu torbiel narwala, dl około 4 cm bardzo bolala. Po kilku dniach ból minął. Obecnie minęły dwa m-ce i torbiel nie boli, zmniejszyła się o połowę,ale sama raczej nie pękła,ponieważ zauważyłabym ropę itp. W związku z tym moje pytanie, czy torbiel może samoistnie zniknąć? Czy powinnam poddać się zaplanowanej operacji skoro torbiel zmniejszyła się i nie sprawia żadnych dolegliwości teraz? Czy odczekać jakiś czas, przełożyć zabieg?

Witam. Niech to oceni ginekolog leczący. Chce Pani poczekać aż zropieje? ? Lepiej operuje się zmianę gdy nie ma nacieku zapalnego - większe gwarancje na sukces terapeutyczny.