Znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie

Witam. Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań. Wykonałam morfologię. WBC 8,7 (4,0 - 10,0), LYM% 22,9 (1.3 - 4,0), MON% 4,0 (3,0 - 10,00), GRAN% 73,1 (45 - 70), RBC 4,3 (3,8 - 5,0), HGB 13,4 (11,5 - 16), HCT 38 (37 - 47), MCV 89 (80 - 97), MCH 34 (26 - 34), MCHC 34,7 (31 - 37), RDW 14,1 (10 - 15), PLT 314 (150 - 440), MPV 8,3 (6,5 - 11), PCT 0,2 (0,1 - 0,5), PDW 15,6 (10 - 18). Od jakiegoś czasu nie czuję się dobrze. Mam zawroty głowy, jestem senna, mam problemy z koncentracją, brak apetytu (przez ok. 2 mies. straciłam 15 kg), bóle głowy, jestem bardzo osłabiona (jakikolwiek wysiłek sprawia mi ból). Ostatnio zaczął dokuczać mi ból mięśni i stawów, mam także dość częste krwotoki z nosa oraz coraz częściej boli mnie serce. Nie mam żadnych objawów związanych z infekcją (typu przeziębienie, grypa). Moje ciśnienie wynosi 90/52, puls 55. Proszę o diagnozę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W wykonanym przez Panią badaniu morfologii krwi brak jest istotnych nieprawidłowości. Wśród licznych objawów, które Pani podaje najbardziej niepokojącym jest znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie, wymagająca dalszej diagnostyki. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Wskazane byłoby oznaczenie poziomu cukru we krwi , TSH , markerów stanu zapalnego (OB, CRP). Jeżeli wyniki kolejnych badań będą prawidłowe i nie wykażą somatycznej przyczyny dolegliwości, trzeba wziąć pod uwagę ich tło psychogenne i zgłosić się do lekarza psychiatry. Zaburzenia snu (w tym nadmierna senność), łaknienia, koncentracji należą bowiem do objawów zespołu depresyjnego.