Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znamię barwnikowe na piersi

Od urodzenia mam znamię barwnikowe na prawej piersi. Ostatnio pojawiła mi się czarna, a raczej niebieska kropka ok 1-2mm na jego obrzeżach. Czy to może być czerniak, czy znamię mieszane może się tak zmieniać z czasem? Termin na usunięcie mam dopiero w listopadzie, pod dermatoskopem rzekomo w porządku, ale badanie trwało kilka sekund, i dlaczego to w takim razie tak szybko rośnie i jest błękitno-czarno-brązowe?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Szanowny Panie,
Jeśli czuje sie Pan zaniepokojony trzeba zmianę usnąć.
Zapraszam na konsultację.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0

Proponuję udać się na badanie dermatoskopowe do najbliższej przychodni onkologicznej! - tam lekarz oceni , czy trzeba dokonać badań dodatkowych , czy zmianę należy wyciąć profilaktycznie już teraz! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy