Znamię barwnikowe w okolicach pachwiny

Znamię barwnikowe. Witam! Odkąd pamiętam mam znamię barwnikowe koło pachwiny, jest ono wielkości 5-6mm w miarę symetryczne, okrągłe , lekko wypukłe, o jednolitym kolorze ciemny brąz. Znamię to nie swędzi nie boli, jest miękkie w dotyku. Jedyne co mnie niepokoi to to że na tle innych znamion wygląda nieciekawie. Czy to może wskazywać na czerniaka?? Jest to w takim miejscu że dermatoskopem będzie ciężko zbadać ;/ Aha czy znamiona mogą z wiekiem ewoluować tzn rosnąć ?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

ciężko udzielić wiążącej odpowiedzi nawet nie widząc zmiany, nawet najbardziej szczegółowy opis nie zastąpi badania. Myślę, że skoro jest Pan w stanie zobaczyć to znamię to nie będzie też problemu obejrzeć je pod dermatoskopem, a tylko takie badanie może rozstrzygnąć jaki charakter ono ma. Znamiona wraz z wiekiem mogą się zmieniać w tym rosnąć.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Jeśli jest Pan zaniepokojony wyglądem znamienia i wyróżnia się ono na tle pozostałych, należy udać się do lekarza wykonującego badanie dermatoskopowe. Specjalista oceni znamię i podejmie decyzję o dalszym postępowaniu. Dermatoskopy posiadają końcówki dostosowane również do trudno dostępnych miejsc.