Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znamię barwnikowe w okolicach pachwiny

Znamię barwnikowe. Witam! Odkąd pamiętam mam znamię barwnikowe koło pachwiny, jest ono wielkości 5-6mm w miarę symetryczne, okrągłe , lekko wypukłe, o jednolitym kolorze ciemny brąz. Znamię to nie swędzi nie boli, jest miękkie w dotyku. Jedyne co mnie niepokoi to to że na tle innych znamion wygląda nieciekawie. Czy to może wskazywać na czerniaka?? Jest to w takim miejscu że dermatoskopem będzie ciężko zbadać ;/ Aha czy znamiona mogą z wiekiem ewoluować tzn rosnąć ?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Lek. Anna Aseńko Chirurg
60 poziom zaufania

Witam,

ciężko udzielić wiążącej odpowiedzi nawet nie widząc zmiany, nawet najbardziej szczegółowy opis nie zastąpi badania. Myślę, że skoro jest Pan w stanie zobaczyć to znamię to nie będzie też problemu obejrzeć je pod dermatoskopem, a tylko takie badanie może rozstrzygnąć jaki charakter ono ma. Znamiona wraz z wiekiem mogą się zmieniać w tym rosnąć.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
0

Jeśli jest Pan zaniepokojony wyglądem znamienia i wyróżnia się ono na tle pozostałych, należy udać się do lekarza wykonującego badanie dermatoskopowe. Specjalista oceni znamię i podejmie decyzję o dalszym postępowaniu. Dermatoskopy posiadają końcówki dostosowane również do trudno dostępnych miejsc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy