Znamię barwnikowe na brodawce piersi

witam . mam 14 lat na leej piersi na brodawce mam znamie barwnikowe[ duże ma 2 kolory i jest wypukłe] nieraz po lewej stronie mnie boli dokladnie w tej piersi ale mozbco nie boli. nie ciecze nie swedzie nie czerwieni sie chcę wiedziec czy to jest grożne dodam iż mam to od dziecka i czy w takim miejscu da się usunąć chirurgicznie , ja bym nie chciala usuwac jeśli grożne nie jest . proszeo szczerą dpowiedz czy moze byc to czerniak ??
14 LAT ponad rok temu

Witam,
Tylko niektóre znamiona barwnikowe mają predyspozycję do przekształcania się w nowotwory. Szczególnie podejrzane są zmiany, które zmieniły w ostatnim czasie kolor, kształt czy rozmiar. W każdym przypadku znamię powinien pod specjalnym powiększeniem obejrzeć dermatolog, który zweryfikuje czy należy je usunąć.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Należy wykonać badanie dermatoskopowe u lekarza dermatologa, który oceni charakter zmiany.