Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znamię barwnikowe na brodawce piersi

witam . mam 14 lat na leej piersi na brodawce mam znamie barwnikowe[ duże ma 2 kolory i jest wypukłe] nieraz po lewej stronie mnie boli dokladnie w tej piersi ale mozbco nie boli. nie ciecze nie swedzie nie czerwieni sie chcę wiedziec czy to jest grożne dodam iż mam to od dziecka i czy w takim miejscu da się usunąć chirurgicznie , ja bym nie chciala usuwac jeśli grożne nie jest . proszeo szczerą dpowiedz czy moze byc to czerniak ??
14 LAT ponad rok temu

Konsekwencje opryszczki

Witam,
Tylko niektóre znamiona barwnikowe mają predyspozycję do przekształcania się w nowotwory. Szczególnie podejrzane są zmiany, które zmieniły w ostatnim czasie kolor, kształt czy rozmiar. W każdym przypadku znamię powinien pod specjalnym powiększeniem obejrzeć dermatolog, który zweryfikuje czy należy je usunąć.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Należy wykonać badanie dermatoskopowe u lekarza dermatologa, który oceni charakter zmiany.

Witam,
jeśli zmiana jest od dzieciństwa to z dużym prawdopodobieństwem jest łagodna. Należy zbadać ją dermatoskopem u dermatologa. Czasami okazuje się, że usunięcie chirurgiczne nie jest konieczne, wystarczy laser i znieczulenie miejscowe.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy