Wypukły pieprzyk na piersi

mam na piersi lewej[tuż przy brodawce sutkowej] pieprzyk jest on dużawy z takim kolorem brązowym i bledszym . nie boli mnie on nie ciecze z niego nie swędzi i nie jest obok niego czerwone. tylko rosnie on ze mną ale nie szybko. Chce sie dowiedzieć czy można go usunać i czy może z niego byc czerniak czy mam sie o co obawiac bardzo sie martwię. dodam iz jest wypukły. Paulina , 14 lat . proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
jeżeli zmiana obecna jest od dawna, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jest ona łagodna. Możliwe też będzie jej usunięcie.
W tym celu należy skontaktować się z dermatologiem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
z opisu wynika, że jest to brodawka barwnikowa. Dobrze jest usunąć taką zmianę. Sposób usunięcia - chirurgiczny, elektrokoagulacja jest uzależniony od wyniku badani dermatoskopowego u dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty