Znamię melanocytarne złożone dysplastyczne

Witam serdecznie, miesiąc temu miałam usunięte znamię z pośladka. Dzisiaj dostałam wynik, który według lekarza jest niepokojący i w związku z tym, mam zgłosić się na kontrolę za 3 miesiące!!! Nic więcej mi nie powiedziano. Jestem przerażona tak długim okresem życia w niepewności, w związku z tym moje pytanie : czy wynik końcowy : ZNAMIĘ MELANOCYTARNE ZŁOŻONE DYSPLASTYCZNE, oznacza już jakieś stadium czerniaka czy z tego może się po prostu to rozwinąć? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam. Znamię dysplastyczne to znamię z którego potencjalnie może rozwinąć się czerniak. Takie zmiany należy usuwać profilaktycznie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami dermatologa a do czasu usunięcia zmiany chronić ją przed działaniem promieni słonecznych.