Znieczulenie przy depilacji maszynką elektryczną

Witam Ostatnio dowiedziałam się, że przed depilacją maszynką elektryczną, można znieczulić małe partie ciała np. sprayem typu Active Ice Spray albo maścią np. Emla. Ale podobno nie zaleca się tego przy depilacji "głębokiej" bikini, ze względu na błony śluzowe. Ale tak właściwie, to dlaczego? Chodzi o możliwe podrażnienia czy jest to skrajnie niebezpieczne dla organizmu, bo przedostaje się dużo więcej tych substancji znieczulających?

Magdalena StusiĹska

Chodzi zarówno o podrażnienie błon śluzowych, które w tych okolicach są bardzo delikatne jak i wchłanianie substancji do organizmu.