Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i skoliotyczne ustawienie kręgosłupa w wyniku badania

Prosze o wytlumaczenie : zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Skoliotyczne ustawienie tego odcinka kręgosłupa. Brak cech stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych.Na poziomie C4/C5 widoczna jest pośrodkowa protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy.Na poziomie C5/C6 widoczna jest przepuklina ( ekstruzja) krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych zwężają otwory międzykręgowe i uciskają korzenie nerwowe na wszys

Witam,

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza że ten odcinek u Pani jest "płaski" - prawidłowo powinien on być wgłębiony tak jak w odcinku lędźwiowym. Nie ma Pani cech zwężenia kanału kręgowego. Natomiast protruzje, ekstruzje to nic innego jak etapy powstawania dyskopatii - mamy jej różne etapy.