Zniesienie lordozy i prawowypukłe wygięcie w wyniku TK
Witam,bardzo proszę o interpr. tomogr kom:Zniesienie lordozy kr.L/S oraz nieco prawowypukłe wygięcie kr.Na poziomie L4/L5 uogólnione uwypuklenie tarczy k/m z wpuklaniem sie do kanalu kręgowego do ok.2,5mm z częściowym zwężeniem otworów miedzykregowych.Na poziomie L5/S1 obnizenie wysokosci miedzytrzonowej w czesci tylnej,uogólnienie uwypuklenie tarczy z protruzja tylnolewostronna do okolo 5mm .Na poziomie Th12/L1,L1/L2/L2/L3 guzki schmorla.W trz. l3 geoda{5*6mm},zmiany zwyrodnie-wytw.gaz w stawa

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Lordoza to naturalne wygięcie kręgosłupa, dlatego zniesienie lordozy oznacza zniesienie tej naturalnej krzywizny kręgosłupa, co może manifestować się dolegliwościami bólowymi. Wynik badania TK świadczyć również może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii, a także o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.
Na podstawie samego wyniku badania TK kręgosłupa nie można postawić rozpoznania, dlatego sugerują skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem, który na podstawie wyników badań oraz obrazu klinicznego, postawi diagnozę i ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.