Zniesienie lordozy szyjnej a rezonans magnetyczny
Witam mam 27 lat otrzymałam badanie rezonansu ale niewiem co oznacza wynik badania:zniesienie lordozy szyjnej z tendencja do tworzenia wtórnej kyfozy w czesci górnej; - krążki miedzykregowe z cechami czesciowej dehydratacji, prawidłowej wysokosci; - niewielka, tylna wypuklina kraka miedzykregowego C4-C5, C5-C6 z redukcja rezerwy objetosciowej kanału kregowego; - zaznaczona osteofitoza krawedziowa na przednich i tylnych powierzchniach trzonów kregowych w dolnej czesci kregosłupa C;

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Opis badania sugeruje współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym . Zmiany takie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z neurochirurgiem w celu oceny dalszego postępowania.