Zniesienie lordozy z kyfotycznym zagięciem

prosze. o interp MRI zniesienie lordozy z kufotycznym zagieciem, c3/4 p.boczna protruzja k. miedzykregowego(3mm)mala stenoza,c4/5 centralna p.(2,5mm) dokanalowo z redukcja przedrdzeniowejcrezerwy plynowej, wzgledna stenoza,c5/c6 l.protruzja(5,5mm)do l.zachylka b. i otw.mieszykr.z impresja worka op.wzgledna c6/7-to samo co c5/6 plus przedniej powierzhcni rdzenia kregowego,stenoza umiarkowana.

Aleksander Ropielewski

Zmiany dyskopatyczne mogące powodować dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia i unerwienia kończyn górnych. W zależności od nasilenia objawów klinicznych wymagane leczenie zachowawcze lub operacyjne. Zależy to od stanu pacjenta i korelacji z badaniem przedmiotowym.