Żółta i rzadka wydzielina z nosa

Witam, tydzień temu przechodzilam grypę, został jeszcze katar (bezbarwny,wirusowy) i kaszel. 2dni temu podczas wydmuchiwania nosa z jednej dziurki zaczęła lecieć,jak woda,dosłownie kapać, żółta rzadka wydzielina (płyn) -przez chwilę. Dzisiaj też zauważyłam na husteczce trochę tego płynu. Co to może być? Mam się zacząć przejmować czy to po prostu infekcja-samo przejdzie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

była to najprawdopodobniej ropa która zgromadziła się w zatokach w czasie przeziębienia. Teraz gdy obrzęk się zmniejsza ujścia zatok się otwierają i ropa się wydobywa.

Pozdrawiam.