Żółta wydzielina o konsystencji płynu z nosa

Witam, przeziębiłam się i od dwóch tyg. mam zatkany nos i kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny. Od 2 dni zauważyłam, że po wydmuchaniu nosa z lewej dziurki wycieka mi rzadka, żółta wydzielina o konsystencji płynu (nie flegma). czy powinnam pójść do lekarza? Czy to zapalenie zatok?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem zapalenia zatok. Może być to jednak także infekcja dróg oddechowych wraz z błoną śluzową nosa. W celu uzyskania recept na właściwe leki proszę skonsultować się z lekarzem POZ.