Żółty katar i kaszel u 8-letniej córki a opis RTG
Witam, Moja 8 letnia córka od tygodni meczy sie z żółtym katarem i kaszlem. Po 2 tyg jest już dobrze i znowu nawrót katar i kaszel. Osluchowo nic. Teraz ten kaszel sie nasilil ze mała zaczęła sie skarżyć na ból w klatce. Zrobiliśmy rtg i mam opis:przy dolnym biegunie prawej wieki pojedyncze pasemkowate zagęszczenia miazszowe - może odpowiadać zmianom zapalnym. Lekarz przepisał augumentin na 10 dni. Córka nie jest uczulona. Pytanie czy to juz moment zeby koniecznie isc w antybiotyk? dziekuje

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Zmiany opisane w RTG wskazują na obecność stanu zapalnego. Jeśli lekarz widział wskazania do jego włączenia proponuję zastosować się do zaleceń.