Przewlekły kaszel, osłabienie i duża męczliwość

Meczy mnie kaszel od konca stycznia,jestem juz oslabiona,przy kazdym wysilku sie mecze i poce,jest to suchy kaszel duszacy,w nocy kiedy spie ,nie kaszle.RTG pluc robilam i jest napisane ;przywnekowe wzmozenie rysunku naczyniowo-oskrzelowego,pozapalne pasmo zagęszczenia przy biegunie dolnym wneki prawej,serce o przewadze komory lewej.Czy moze ktos mi napisac co to oznacza.

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Przywnekowe wzmożenie rysunku naczyniowo-oskrzelowego oraz pozapalne pasmo zagęszczenia sugeruje przebytu lub toczący się stan zapalny, serce o przewadze komory lewej może (ale nie musi) sugerować przerost mięśnia serca i wymaga dalszej diagnostyki (pomiarów ciśnienia tętniczego, echo serca itp). Generalnie kaszel może być objawem wielu chorób "pulmonologicznych" kardiologicznych" czy "laryngologicznych" i trwający dłużej wymaga konsultacji lekarskiej.