Płuca bez zagęszczeń ogniskowych a kaszel

Dostalam wynik badania rtg klatki piersiowej prosze napisac co oznaczaj :pluca bez zageszczen ogniskowych o nieco wzmozonym rysunku naczyniowo oskrzelowym przy dolnym biegunie wneki prawej katy p/żwolne sylwetka serca w normie. Chciałem dodać do pytania ze kaszle 2 miesiące a tak to pracowałem na lakierni co miałem kontakt z pyłami i lakierami rozpuszczalnikami przy oddychaniu czuje się tak jak bym biegł dystans i trudno mi się oddycha

Witam! Poszerzenie wnęki naczyniowo-oskrzelowej płuca może towarzyszyć niektórych chorobom układu krążeniowo-oddechowego. W Pana przypadku najprawdopodobniej w wyniku przewlekłego narażenia na substancje toksyczne doszło do rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli. Proszę skonsultować się z pulmonologiem bądź lekarzem POZ który po przeprowadzeniu dokładnego badania wdroży odpowiednie postępowanie.