Płuca o wzmożonym rysunku naczyniowo-oskrzelowym w okolicach przyśrodkowych zależnych
Proszę o interpetacje wyników RTG KLP. Pluca o wzmozonym rysunku naczyniowo-oskrzelowym w okolicach przysrodkowych zależnych od przewlekajacych sie zmian zapalnych okołoskrzelwowych. Smużaste zrosty w lewym dolnym polu plucnym. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca o powiększonej lewej komorze. Przepona o wielołukowym zarysie ,kąty przponowo-żebrowe wolne.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik wskazuje na przewlekły stan zapalny. Proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa, konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.