Żółty przewlekły katar u 14 miesięcznego dziecka

Mój 14 miesięczny synek cierpi do dłuższego czasu na stale powracający i długotrwały gęsty żółto - zielony katar. Dziecko je prawie wszystko, ale często ssie jeszcze pierś. Zrobiłam wymaz z nosa, synek otrzymała antybiotyk H****, który pod koniec brania uczulił go. Pojawiła się wysypka. Rewelacji nie było, w czasie brania antybiotyku pojawił się katar, najpierw wodnisty, a teraz jest już żółty. Czy to alergia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Żółtozielony katar jest objawem zakażenia bakteryjnego. Śluzowy, wodnisty natomiast-zakażenia wirusowego lub alergii. Alergia może sprzyjać nawracającym zakażeniom bakteryjnym. Występują one również u dzieci kontaktujących się z zainfekowanymi osobami, zwykle rówieśnikami, np. uczęszczając do żłobka, czy podczas zabaw w domu, bądź posiadające rodzeństwo chodzące do przedszkola czy szkoły i przynoszące stamtąd drobnoustroje. Oczywiście istnieje dużo więcej możliwych przyczyn częstych infekcji, m.in. wiele chorób przewlekłych powodujących zaburzenia odporności. Mam zbyt mało informacji, by stwierdzić, co jest przyczyną u Pani dziecka. Konieczna jest diagnostyka, której wstępem musi być szczegółowy wywiad lekarski oraz badanie fizykalne.

Pozdrawiam