Katar 3 tygodnie u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Mój 9 miesięczny synek już 3 tydzień ma katar. Zaczęło się od zatkanego nosa, po czym katar zaczął spływać, następnie zrobił się gęsty żółto-zielony a teraz znów jest rzadki, przezroczysty. Początkowo, po wizycie u lekarza synek miał nawilżany nos wodą morską i stosowaliśmy nasivin soft oraz podawałam cebion i blf 100. Następnie włączony został mucofluid na rozrzedzenie oraz dicortineff, gdy katar zrobił się gęsty żółto-zielony. Gdy to nie pomagało lekarz włączył antybiotyk amotaks zyrtec

Małgorzata Panek

Żółto-zielony katar świadczy o nadkażeniu bakteryjnym, dlatego włączono antybiotyk. Musi być on brany zgodnie z zaleceniami lekarza. Doraźnie może Pani stosować wodę morską. Nie należy stosować Nasivinu powyżej 5dni, gdyż śluzówka nosa może ulec uszkodzeniu. Wodnista wydzielina może świadczyć o powolnej regeneracji śluzówki nosa. Po zakończeniu antybiotykoterapii proszę udać się na wizytę kontrolną do pediatry.
W przypadku nasilenia dolegliwości u dziecka, wystąpienia duszności, proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza.
Pozdrawiam