Źrenice oczu o różnej wielkości

Witam, Mam mały problem: od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje źrenice są czasem różnej wielkości, ale zaznaczam, że jest to bardzo zróżnicowane, bo jednym razem obie źrenice są równe, innym lewa jest większa od prawej, często też jest odwrotnie. Miałem robiony Rezonans Magnetyczny mózgowia 5 miesięcy temu z powodu bólów głowy, a ok. 4 miesiące temu badane dno oka. Oba badania wyszły prawidłowo. Poza tym, czytałem, że w przypadku patologi, jedna źrenica jest stale powiększona. Co to może być?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbardziej prozaiczną i prawdopodobną przyczyną może być ocena źrenic w pomieszczeniu nierównomiernie oświetlonym (źródło światła znajduje się po jednej ze stron twarzy). Jednak należy brać pod uwagę też inne przyczyny anizokorii. Stąd wskazana konsultacja neurologiczna.