Czy tomograf z kontrastem jest na tyle wiarygodny, że wykluczy guz?
Witam. Mam problemy zw.ze wzrokiem typu wychodzenie konturów poza obraz, dyskretna anizokorie stwierdzona u neurologa (zmienną tzn.raz wydaje się że źrenice są równe, raz jedna jest większa lub mniejsza)Robiłam TK z kontrastem oraz badanie dna oka.Wszystko wyszło ok.Czy te badania mogły pominąć guza mózgu?Bardzo się denerwuje,a rezonans mam dopiero za miesiąc.Nie ma dnia abym nie myślała o nowotworze. Czy tomograf z kontrastem jest na tyle wiarygodny, że wykluczy guz?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.
Witam.niestety nie. Badanie wyklucza tylko duże guzy. Natomiast mały gruczolak np. Przysadki może być niezauwazony. Dobre dno oka wskazuje że nic nie rośnie szybko w głowie. A być może wszystko jest w porządku. Pozdrawiam