Anizokoria a wynik badania TK głowy bez kontrastu

Witam serdecznie. Czy badanie TK głowy bez kontrastu jest wystarczające żeby wykluczyć guza mózgu w przypadku wystąpienia anizokorii? Sześć miesięcy wczesniej przed anizokorią miałem MI głowy z kontrastem, którego wynik był dobry. TK przeprowadzone teraz tez niczego nie wykazało. W badaniu okulistycznym i dna oka wszystko ok. Ciśnienie w oku i jakies tarcze prawidłowe. Obie źrenice symetrycznie i naprzemiennie reagują na światło.Problem występuje tylko czasem i tylko w sztucznym świetle.

Badanie MRI, zwłaszcza z kontrastem jest bardzo dokładnym badaniem.
Anizokoria rzadko jest pierwszym objawem guza mózgu, i raczej musi on byc spory. Mało prawdopodobne by w ciągu 6 miesięcy doszło do rozwoju guza powodującego przemijająca anizokorię.
Pomijając guza mózgu, diagnozujac przemijającą anizokorię należy pomyślec o zmianach naczyniowych i w tym celu wykonuje się badanie angio-TK lub angio-MRI.
I ogólnie; anizkoria, przy prawidłowych wszystkich odruchach i reakcjach źrenicznych na ogół nie świadczy o chorobie.