Nagła anizokoria a wynik MRI głowy

Witam serdecznie. Czy badania MRI głowy z kontrastem, TK klatki piersiowej, USG szyi i MRI jamy brzusznej z kontrastem są wystarczające w przypadku wystąpienia nagłej anizokorii? Wyniki powyższych badań są dobre. Dodam, ze w czasie kiedy ona wystąpiła przyjmowałem lek, który ma ją zapisaną w skutkach ubocznych.

Witam.
Na pewno należy jeszcze wziąć pod uwagę przyczyny okulistyczne.
Zatem oprócz w/w badań niezbędna jest konsultacja i dokładne badanie okulistyczne.
Należałoby również skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zaordynował dany lek.

U całkiem sporego procenta zdrowych osób występuje nierówność źrenic. W diagnostyce oprócz tego, że są nierówne znaczenie ma ich reakcja na światło oraz odruchy. Aby doszło do anizokorii muszą być uszkodzone włókna układu autonomicznego i wtedy reakcje, w których bierze udział układ autonomiczny są nieprawidłowe.
Często, tego że źrenice są nierówne pacjenci nie są świadomi. W którymś momencie np. po urazie głowy lekarz albo pacjent zaczynają się mocniej przyglądać źrenicom i stwierdzają , że są nierówne.
Czasami nierówność źrenic widać na zdjęciach z przeszłości.

Jeżeli chce mieć Pan pewność może pan jeszcze wykonać badnie angio_TK/ angio-MRI naczyń mózgowych.